Шостий круглий стіл
У четвер, 23 серпня, у Ворзелі відбувся шостий круглий стіл із розробки Стратегії розвитку Західного передмістя Києва (ЗПК). Під час заходу було презентовано проект масштабного туристичного «зеленого» комплексу «Країна». Головна мета — надати регіону статус престижної курортної зони, зберігши при цьому його зелений фонд.
Розвиток ЗПК, демонстрація його інвестиційної привабливості та перспективи, збільшення надходжень до місцевих бюджетів і водночас збереження екології, примноження культурних та історичних надбань залежить від ініціатив самих мешканців. У цьому упевнений організатор заходу, кандидат у народні депутати Дмитро ВОЙЦЕХ.
Під час круглого столу була представлена одна з таких ініціатив – туристичний «зелений» комплекс «Країна». Однією з основних ідей комплексу є мінімальне втручання у природу. Скажімо, розташування будівельних об’єктів на так званих «лисинах» лісу та використання існуючих дорожніх розв’язок — тобто, заплановані об’єкти комплексу «підганятимуть» під існуючий ландшафт, а не навпаки, як робили досі.
Над проектом працює спеціальна робоча група, до якої увійшли члени Асоціації забудовників Ірпеня «Солідарність», будівельники, архітектори, спеціалісти з питань транспорту, соціології, біології та зоології. Цей проект, як підкреслив один із його ініціаторів Дмитро Войцех, — приклад глобального вирішення проблеми у регіоні, що вплине на добробут та комфорт місцевих мешканців.
«Я народився та виріс у Ірпінському регіоні, досконало знаю територію і розумію її надзвичайну інвестиційну привабливість. Але просто забудовувати ці землі житловими комплексами – варварський підхід, – зазначив Костянин УРБАНОВСЬКИЙ, голова Асоціації забудовників Ірпеня «Солідарність». – Основна ідея нашого проекту – використання території, її рекреаційного статусу без надвисокого втручання у її природу, надання регіону статусу престижної курортної зони». В Асоціації «Солідарність» готові розробляти масштабні проекти, цікаві та корисні мешканцям передмістя.
На повітряній кулі – до нової «Країни»
Ініціатори пропонують на території між Житомирською трасою, окружною дорогою, новою автодорогою Київ-Ірпінь, селом Стоянка та селищем Коцюбинське створити величезний туристичний «зелений» комплекс «Країна», який включатиме зоопарк, аквапарк, експопарк, бізнес-парк, фестивальну площу та парк розваг.
За словами авторів, концепція зоопарку полягає в мінімальному вторгненні у життя тварин. Розробники мають намір повністю відмовитися від кліток для тварин та створити умови для максимально безпечного безпосереднього контакту відвідувачів із тваринами.
Суттєвою відмінністю парку розваг від традиційних подібних закладів стане насичена культурна програма — зокрема, зустрічі з улюбленими казковими героями, героями кіно та книжок. Центральна площа слугуватиме для проведення фестивалів, театральних вистав, конкурсів тощо. У аквапарку, окрім водяних розваг для дітей, заплановано ще й різноманітні виставки напоїв українського виробництва, акваріуми відкритого та закритого типів. Експопарк стане місцем різноманітних сучасних виставок та експозицій, деякі з них демонструватимуть автентичне виробництво, побут наших предків із різних регіонів України.
Знайдеться у «Країні» місце і для ділових людей: у бізнес-парку передбачається створення офісів, конференц-залів для проведення зустрічей та переговорів.
За словами проектантів, до «Країни» можна буде дістатися монорейкою (підвісний вагончик на рейках), велосипедами, на роликах та… повітряними кулями.
Проект матиме державний статус, а доходи з комплексу надходитимуть до місцевої скарбниці. Залученням інвесторів через проведення тендеру за умови дотримання загальної концепції займатиметься компанія-керівник Реалізація проекту може зайняти від трьох до десяти років, а його вартість становитиме близько півмільярда доларів США.
«Ми пропонуємо реальний проект, який сприятиме розвитку зеленого туризму, привабить іноземних туристів, збереже дорогоцінний ліс, дасть поштовх розвитку малого та середнього бізнесу, нові робочі місця», – зазначив Дмитро Войцех.
На підтримку перспективного проекту учасники круглого столу домовилися про створення потужної дієвої громадської групи, яка, відстоюючи свої права на землю регіону, просуватиме проекти, вигідні та цікаві мешканцям. До групи увійдуть громадські активісти, краєзнавці, члени Асоціації забудовників Ірпеня «Солідарність», фахівці різних галузей, і робота в ній розпочнеться уже найближчим часом.
Автор: Анастасія КОРНЮХ
Думки учасників
Ігор ЮРЧАК, головний архітектор Інституту урбаністики в місті Києві: «Є таке поняття як агломерація міст – це територіальне скупчення населених пунктів, об’єднаних в єдине ціле функціональними, трудовими, соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими зв’язками та екологічними інтересами. Проект зачепить інтереси не лише Ірпеня чи Ворзеля, а й Києва як європейської столиці. Він може стати прецедентом для України – покаже, як можна і потрібно ставитись до території, не утискаючи, а підтримуючи інтереси маленьких міст та їх мешканців у цій агломерації».
Вадим ШКОДА, голова ради російської літератури Національної спілки письменників України: «Проект чудовий, адже багатьом мешканцям Ворзеля та Ірпеня невдовзі нікуди буде дитину вивести на прогулянку».
Валерій ПЄШИЙ, член комісії земельних відносин, лісових та природоохоронних питань Ірпінської міської ради: «Проект представлений як альтернатива забудові району. Його основна мета – зберегти природу. Я вважаю, що необхідно підтримати ініціаторів та допомагати їм у втіленні важливих для громади ініціатив».
<< Назад к списку новостей